Kniha návštev

Re:Správy linky a čísla tel fikcia na zaklade faktu

Príbeh o podvodných telefónnych číslach Jana bola mladá a pracovitá žena, ktorá si nedávno našla novú prácu v bankovníctve. Bola nadšená z tejto príležitosti, pretože sa chcela naučiť viac o financiách a pomáhať ľuďom s ich peniazmi. Pracovala v oddelení zákazníckeho servisu, kde sa starala o telefonické dotazy a požiadavky klientov. Mala rada svoju prácu, pretože sa cítila užitočná a spokojná. Jedného dňa, keď bola v práci, zazvonil jej mobilný telefón. Pozrela sa na displej a videla, že je to neznáme číslo. Zvedavá, kto by to mohol byť, zdvihla telefón a povedala: "Dobrý deň, tu Jana, s kým hovorím?" Na druhej strane sa ozval mužský hlas s anglickým prízvukom: "Dobrý deň, volám z amerického ministerstva financií. Volám vám ohľadom vášho daňového priznania, ktoré ste nedávno podali. Máme dôkazy, že ste spáchali daňový podvod a že ste zatajili svoje príjmy. Na vaše meno je vydaný zatykač a budete musieť zaplatiť pokutu 10 000 dolárov, inak budete zatknutí a postavení pred súd." Jana zostala v šoku. Nechápala, o čom ten muž hovorí. Ona nikdy nebola v Amerike, ani nemala žiadne príjmy z tohto štátu. Ona bola poctivá daňovníčka, ktorá si vždy podávala svoje daňové priznanie včas a správne. Nemohla uveriť, že by bola obvinená z niečoho takého. Povedala: "To je nespravodlivé a nepravdivé. Ja som nespáchala žiadny daňový podvod. Ja som občianka Slovenskej republiky a pracujem v banke. Nemám nič spoločné s americkým ministerstvom financií. Toto je omyl, prosím, skontrolujte si svoje údaje." Muž na druhej strane sa nezľakol. Pokračoval v svojej lži: "To je len vaša výhovorka. My máme všetky potrebné dôkazy, ktoré vás usvedčujú. Ak nechcete ísť do väzenia, musíte zaplatiť pokutu ihneď. Môžete to urobiť pomocou kreditnej karty alebo bankového prevodu. Ak to neurobíte do 10 minút, budeme musieť kontaktovať políciu a zatknúť vás. Je to na vás, čo si vyberiete." Jana bola vystrašená a zmätená. Nevedela, čo má robiť. Nechcela ísť do väzenia, ani zaplatiť pokutu, ktorú nezaslúžila. Mala pocit, že je v pasci a že nemá žiadnu možnosť. Zúfalo sa opýtala: "Ako môžem dokázať, že som nevinná? Ako môžem zistiť, kto ste a prečo mi to robíte?" Muž na druhej strane sa zasmial. Povedal: "To je jednoduché. Ak chcete dokázať, že ste nevinná, musíte nám poskytnúť niektoré vaše osobné údaje, ako sú vaše meno, adresa, rodné číslo, číslo kreditnej karty, pin kód, a podobne. Týmto spôsobom vám môžeme overiť vašu totožnosť a zrušiť zatykač. Ak nám to nepoviete, budeme musieť predpokladať, že ste vinná a že sa snažíte uniknúť spravodlivosti. Čo sa týka toho, kto sme a prečo vám to robíme, to je naša vec. My sme len plníme svoju prácu a chránime záujmy našej krajiny. Teraz sa rozhodnite, čo chcete urobiť. Čas sa kráti." Jana si uvedomila, že je to podvod. Uvedomila si, že ten muž nie je z amerického ministerstva financií, ale je to len zlodej, ktorý sa snaží dostať k jej peniazom a účtom. Uvedomila si, že jej hrozby sú len vymyslené a že nemá žiadny zatykač ani pokutu. Uvedomila si, že jej otázky sú len spôsob, ako získať jej citlivé údaje a zneužiť ich. Uvedomila si, že je to len jeden z mnohých podvodných telefónnych čísel, ktoré volajú ľuďom s cieľom oklamať ich a ošklbať ich. Uvedomila si, že musí byť opatrná a zodpovedná, keď dostane takýto telefonát. Jana sa rozhodla, že sa nenechá oklamať. Rozhodla sa, že sa postaví proti podvodníkovi. Rozhodla sa, že ho nahlási a upozorní na neho ostatných. Rozhodla sa, že sa ochráni a ochráni svoje peniaze a účty. Rozhodla sa, že urobí to správne. Jana povedala mužovi: "Viem, že ste podvodník. Viem, že mi klamete. Viem, že chcete moje peniaze a účty. Viem, že nemáte žiadne dôkazy, ani zatykač, ani pokutu. Viem, že ste len zlodej, ktorý sa vydáva za niekoho iného. Viem, že ste len jeden z mnohých podvodných telefónnych čísel, ktoré volajú ľuďom s cieľom oklamať ich a ošklbať ich. Viem, že musím byť opatrná a zodpovedná, keď dostanem takýto telefonát. Viem, že musím byť silná a odvážna, keď sa postavím proti vám. Viem, že musím byť čestná a spravodlivá, keď vás nahlásim a upozorním na vás ostatných. Viem, že musím byť múdra a rozumná, keď sa ochránim a ochránim svoje peniaze Jana zložila telefón a zavolala na políciu. Povedala im, že dostala podvodný telefonát od neznámeho čísla, ktoré sa vydávalo za americké ministerstvo financií. Povedala im, že jej hrozili zatknutím a pokutou, ak im neposkytne svoje osobné a finančné údaje. Povedala im, že si zapísala číslo, z ktorého jej volali, a že chce podať sťažnosť a upozorniť na tento podvod. Policajti jej poďakovali za jej oznámenie a povedali jej, že sa budú zaoberať týmto prípadom. Povedali jej, že urobila správnu vec, že nezadala žiadne údaje a že ich kontaktovala. Povedali jej, že je to častý spôsob, ako podvodníci sa snažia oklamať a ošklbať ľudí, a že je potrebné byť na pozore a opatrný. Povedali jej, že ak dostane ešte nejaký takýto telefonát, má ho ignorovať, zrušiť, alebo zablokovať. Povedali jej, že ak má nejaké pochybnosti alebo otázky, môže sa na nich obrátiť kedykoľvek. Jana sa cítila lepšie, keď sa dozvedela, že policajti sa postarajú o tento problém. Cítila sa odvážna a spravodlivá, keď sa postavila proti podvodníkovi. Cítila sa múdra a rozumná, keď sa ochránila a ochránila svoje peniaze a účty. Cítila sa užitočná a spokojná, keď upozornila na tento podvod a pomohla ostatným. Jana sa vrátila do svojej práce a pokračovala v telefonovaní so svojimi klientmi. Bola rada, že môže pomáhať ľuďom s ich financiami a peniazmi. Bola rada, že má dobrú prácu, ktorá ju baví a napĺňa. Bola rada, že je šťastná a spokojná. Koniec.

Pridať nový príspevok